Grundkurs i Decisions 

Kom igång med No-code automation

Vill du komma igång med att automatisera processer med Decisions, men känner att tröskeln är hög eller att du saknar en tydlig startpunkt? Den här tvådagarskursen ger dig en solid grund i plattformens arbetssätt och logik, så att du kan börja skapa värde direkt i din organisation.

Decisions är en no-code/low-code-plattform som gör det möjligt att bygga avancerade processflöden, regler och integrationer – utan traditionell programmering. Kursen kombinerar teori och praktik och riktar sig till dig som vill förstå hur Decisions kan användas i verkliga verksamhetsprocesser.


Kursinnehåll

Under utbildningen går vi igenom följande områden:

Delområde Vad du lär dig
Plattformens syfte & arkitektur Hur Decisions är uppbyggt och varför plattformen finns.
No-code/low-code Skillnaden mot traditionell utveckling och vilka fördelar det ger.
Arbetsflöden & Rules Engine Bygga logik och flöden med visuell design.
Formulär & integrationer Skapa datainmatning och koppla system.
Hands-on labs Du bygger egna processer och regler med handledning.
Test & rollout Hur du testar flöden och rullar ut dem i verksamheten.

Instruktören kan under kursens första dag lägga extra tid där gruppens behov är störst.


Efter kursen kan du:

  • Förstå hur Decisions används som automationsplattform
  • Designa och bygga enklare arbetsflöden och regler
  • Skapa formulär för datainsamling
  • Göra grundläggande tester och förbättringar av flöden
  • Vara en aktiv del i ditt företags Decisions-initiativ
Vem passar kursen för?
Business analysts, processutvecklare och verksamhetsutvecklare, Systemförvaltare eller superusers som ansvarar för förbättring av interna processer, IT- och automationskonsulter ,Dig som ska delta i ett Decisions-projekt och behöver en stabil grund innan utvecklings- eller implementeringsfasen börjar. Du behöver inte kunna programmera för att delta, men du bör ha ett intresse för processer, logik och förbättringsarbete.

Antal dagar
2
Pris
20 000 kr per person
Övrigt
Anmäl intresse i formuläret
Kan du inte se formuläret? Stäng av din AD-blocker.

Decisions Premier Partner – Intelligent Process Automation

Zitac är stolt Decisions Premier Partner i Europa – en kvalitetsstämpel som bekräftar vår djupa kompetens, framgångsrika leveranser och en av Europas starkaste utvecklargrupper inom Decisions-plattformen.

Partnerskapet innebär att vi hjälper organisationer att digitalisera, automatisera och förbättra komplexa processer med hjälp av no-code/low-code, där avancerade flöden, regler och integrationer kan skapas utan traditionell programmering.

Genom vår erfarenhet inom finans, sjukvård, logistik och tjänstesektorn kan vi stödja företag att:

  • Minska manuellt arbete och felkällor
  • Skapa bättre kund- och användarupplevelser
  • Integrera system och datakällor mer effektivt
  • Förkorta tiden från idé till produktionssatta processer

Vår expertis gör att du kan dra full nytta av Decisions som automationsplattform – från första prototyp till långsiktig förvaltning och vidareutveckling.